Mr. Bear Poland 2023

Michał z Krakowa #04

Parametry fizyczne

Wzrost: 178 cm

Waga: 90 kg

Kolor oczu: niebieskie

Kolor włosów: rude/blond

Sam o sobie

Od urodzenia, ale z małymi przerwami, mieszkam w Krakowie. Przez pewien czas moim domem była również Bratysława. Wcześniej po powrocie ze Słowacji do Krakowa przypadkiem trafiłem na spotkanie Bears of Poland w nieistniejącym już niestety “Cafe Szuwary”. To był ważny moment, bo trafiłem na tak wesołych i otwartych ludzi, że niebawem sam zdecydowałem się zostać członkiem organizacji. Pracuję w branży IT, pomimo tego, że z wykształcenia jestem ratownikiem medycznym. Lubię kontakt z ludźmi, szczególnie lubię poznawać tych nieszablonowych z poczuciem humoru (czarny humor lubię najbardziej), wolne popołudnia spędzam z przyjaciółmi. Cieszą mnie spacery, wyjścia na rower, czy basen lub saunę.

Hobby/Ulubiona forma spędzania wolnego czasu

Każdy wolny weekend staram się wykorzystywać na wyjazdy poza Kraków. Lubię podróżować i poznawać nieznane wcześniej miejsca, głównie w Małopolsce i województwach ościennych. Gdy tylko mam więcej czasu odwiedzam przyjaciół na Węgrzech, Słowacji i w Czechach, stąd też moje zamiłowanie do języków obcych. Kocham kino europejskie ze względu na wielką różnorodność filmów, które przybliżają mi kulturę krajów, w których zostały nakręcone.

Kwestionariusz

Główna cecha mojego charakteru:
„Jestem bardzo uparty. Daje mi to dużo korzyści, ale czasem wpędza mnie w problemy, szczególnie gdy mój cel okazuje się zbyt ambitny jak na możliwości, którymi dysponuję.”

Cechy, których szukam zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn:
„To proste: szczerość, otwarty umysł, poczucie humoru i życzliwość w stosunku do innych ludzi.”

Co cenię najbardziej u przyjaciół:
„U moich przyjaciół najbardziej cenię to, że są dostępni gdy ich potrzebuję. Kilka sytuacji życiowych w ostatnich latach jasno pokazało mi jak bardzo mogę liczyć na bliskich mi ludzi w sytuacji trudnej, ale też gdy po prostu potrzebuję chwili ich czasu. Mam wokół siebie naprawdę cudownych ludzi!”

Moja główna wada:
„Katastrofizm. Gdy przydarza się coś w moim życiu mój umysł zawsze podsuwa mi czarne scenariusze, które mogą się wydarzyć. Na szczęście nad tym pracuje a poza tym na szczęscie czarne scenariusze rzadko się spełniają.”

Moje ulubione zajęcie:
„Ciężko wskazać mi to jedno jedyne ulubione zajęcie. Tak samo lubię podróżowac jak uczyć się języków, ale jeśli podróż wiąże się ze spotkaniem znajomcych to wybieram właśnie podróże.”

Moje marzenie o szczęściu:
„Przyjaciele obok, plecak na plecach, zdrowie i bilet na pociąg / samolot do miejsc w których jeszcze nie byłem.”

Kim lub czym chciałbym być, gdybym nie był tym, kim jestem:
„Chciałbym być niedźwiedziem brunatnym, ale tylko przez tydzień, na próbę.”

Kiedy kłamię:
„… od razu po mnie to widać, więc staram się tego nie robić :)”

Słowa, których nadużywam:
„Generalnie”

Ulubieni bohaterowie literaccy/komiksowi:
„Doktor Strange.”

Ulubieni bohaterowie życia codziennego:
„Służba zdrowia: znam wielu ratowników, pielęgniarek i lekarzy, którzy pracują w tych zawodach z powołania.”

Czego nie cierpię ponad wszystko:
„Nie cierpię mango i zakłamanych polityków …ale głównie mango.”

Dar natury / moc, który/ą chciałbym posiadać:
„Chiałbym umieć się teleportować w dowolne miejsce na ziemi.”

Obecny stan mojego umysłu:
„Dzieje się tam tak dużo, że aż sam nie ogarniam. Chyba lepiej o to zapytać mojego terapeutę :)”

Błędy, które najłatwiej wybaczam:
„Najłatwiej wybaczam błędy, które samemu zdarza mi się popełniać.”

Moja dewiza:
„Uśmiech kosztuje mniej od prądu a daje więcej światła.”

Moje popisowe/ulubione danie:
„Niestety kulinarnie jestem dosyć ograniczony – umiem robić naleśniki lub zupę warzywną z mrożonych warzyw. Ulubione danie to zapiekanka ziemniaczana z cebulą i boczkiem.”

Mój ulubiony drink:
„Ktoś we mnie zaszczepił miłość do negroni i to jest mój ulubiony drink :)”

Czym dla Ciebie są Wybory Mr. Bear Poland?:
„Wybory, poza tym, że są świetną zabawą to są przede wszytkim możliwością oddania swojego głosu na osobę, która przez kolejny rok będzie reprezentować całe środowisko i organizację.”

Moja definicja kim jest 'Bear’:
„Odpowiedź mam jedną: jeżeli czujesz się niedźwiedziem to nim jesteś. Broda, brzuszek, włosy na klacie to jedynie dodatek (chociaż moim zdaniem bardzo fajny).”

Co sądzę o społeczności 'Bears’ w Polsce:
„Kiedy pojawiłem się po raz pierwszy na spotkaniu Bears of Poland w Krakowie od razu poczułem się jak wśród swoich. Z wiekszością ludzi, których tego dnia spotkałem mam kontakt do dziś. Pandemia niestety sprawiła, że ludzie trochę mniej chętnie spotykają się na żywo, a to jest moim zdaniem największy problem. Myślę, że jedynie spotykając się twarzą w twarz możemy poznać się lepiej i nawiązywać silniejsze relacje a co ważne otworzyć się na nowych potencjalnych członków, chociaż piątkowe spotkania online stały się również ważnym elementem życia społeczności.”

Jaka jest Twoim zdaniem rola zdobywcy tytułu Mr. Bear Poland 2023:
„Moim zdaniem głównym zadaniem zdobywcy tytułu Mr. Bear Poland 2023 jest reprezentacja społeczności Bearsowej w Polsce i za granicą, obecność podczas eventów LGBT+ jak na przykład marsze równości, budowanie świadomości o subkulturze Bears. To niesamowite wyróżnienie, ale i duża odpowiedzialność.”

Galeria

Scroll to Top